Spotkanie z Anną Golędzinowską
Otwarte spotkanie w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego (pl. Katedralny) dla studentów oraz uczniów wrocławskich szkół średnich 6 grudnia 2012 r. o godz. 10. Wstęp wolny.
Do pobrania (pdf):
Krótkie info o osobie
Anna Golędzinowska, ur. w 1982 r. w Warszawie. Po śmierci ojca wychowywała się praktycznie sama. Życie na ulicach Warszawy, kradzieże, narkotyki. Ucieczką do raju miał być wyjazd do Włoch. Obiecywano jej, że będzie gwiazdą mediolańskich agencji mody, tymczasem stała się niewolnicą organizacji handlującej kobietami. Po brawurowej ucieczce, pomogła w ujęciu sprawców i postawieniu ich przed sądem.
Zrobiła wielką karierę jako modelka i gwiazda włoskiej telewizji. Uczestniczyła w kampaniach takich marek jak m.in. Italian Fashion, Sportland, Garelli, Irge, Moda Marę Positano. Trafiła do raju, jednak jak przyznaje to nie było niebo. Znowu alkohol, narkotyki, przypadkowy seks. Miała sławę, pieniądze, dosłownie wszystko... oprócz szczęścia.
Pod wpływem wizyty w Medjugorie zmieniła swoje życie. W 2011 r. zamieszkała tam we wspólnocie maryjnej, oddającej się milczeniu i pracy. Jest współzałożycielką ruchu Czyste Serca, promującego czystość przedmałżeńską. Uczestniczy w spotkaniach z młodymi ludźmi, próbując przekazać im ideę życia w zgodzie z Bogiem i Jego wskazaniami.
Jej autobiografia pt. „Ocalona z piekła" szybko stała się w Polsce bestsellerem.
| Udostępnij |
:: Wydział Katechetyczny
:: Kalendarium wydarzeń
Luty 2026
2-15 lutego - Ferie zimowe
Marzec 2026
10-11 marca (wtorek-środa) Etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
11 marca (środa) - Wielkopostny Dzień Formacji - termin 1
12 marca (czwartek) - Wielkopostny Dzień Formacji - termin 2
13 marca (piątek) - Pielgrzymka maturzystów i uczniów szkół średnich na Jasną Górę
Czerwiec 2026
12 czerwca (piątek) - Wspomnienie bł. Natalii Tułasiewicz - patronki nauczycieli w Polsce
26 czerwca (piątek) - Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach
27 czerwca - 31 sierpnia - Ferie letnie
28-30 czerwca (niedziela-wtorek) Rekolekcje dla katechetów w Bardzie
Lipiec 2026
1-2 lipca (środa-czwartek) - 89. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę
Obóz wakacyjny dla młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych korzystającej z programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia"
Sierpień 2026
Wrocławskie Dni Duszpasterskie
Wrzesień 2026
1 września (wtorek) - Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
:: Katechezy i wykaz podręczników
Katechezy
- 2018-2019
Katecheza w 10 minut - 2019-2020
Wielka tajemnica wiary - 2020-2021
Eucharystia Tajemnica sprawowana - 2021-2022
Święci o Eucharystii
Eucharystia – źródłem i szczytem świętowania niedzieli - 2022-2023
Katecheza o Kościele
Obowiązujące w roku szkolnym 2025/2026 podręczniki - zgodne z nową Podstawą Programową katechezy z 8 czerwca 2018 r. - książki wydawnictw:



